Umbilikoplasti nedir?

Umbilikoplasti, göbek deliğinizin görünümünü değiştiren bir işlemdir. Başlangıçta bebeklerde göbek fıtıklarını tedavi etmek için kullanıldı. Son yıllarda popüler bir kozmetik cerrahi haline geldi.

Devamını oku

Genel Cerrahi neye bakar?

Genel Cerrahi neye bakar?

CERRAHİ, tıbbın en eski dalıdır. İlaçla iyileşemeyen hastalıklar ameliyatla iyileştirilmesine dayanır. Cerrahide (bilgi) ve (beceri) nin bir arada bulunmasından dolayı hem bilim hem sanat olarak kabul edilir.

Devamını oku

Hangi COVID-19 aşısı iyidir?

covid19 aşısı

COVID‑19 aşısı, COVID-19 hastalığına karşı kazanılmış bağışıklık sağlamayı amaçlayan bir biyoteknoloji ürünüdür. 231 aşı adayı hâlâ geliştirme aşamasında ve hiçbir adayın güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamak için klinik denemeleri henüz tamamlanmadı. Ağustos ayında, en az 24 aşı adayı açıklandı veya klinik deneylere tabi tutuldu, altısı başlangıç aşaması olan aşaması III’te ve 18’i aşama I-II’dedir.

Devamını oku

MR’ın Zararları var mı?

MR'ın Zararlı

Latincede “magnetic resonance imaging MRI”, Türkçesi Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG), nükleer manyetik rezonans görüntüleme veya manyetik rezonans tomografi olarak bilinir. Halk arasında kısaca MR veya Emar olarak adlandırılır. Peki MR Zararlı mı? MR canlıların vücut doku ve organlarının görüntüleme ve hastalıkların teşhisi amacıyla kullanılan bir tanı aracıdır. Yüksek seviye manyetizma ile canlı doku, yansıtma yöntemiyle görüntülenir.

Devamını oku

Ozon tedavisi nedir? O3

OZON (O3) nedir?

Ozon tedavisi’ne geçmeden önce ozon nedir ona bir bakalım?

OZON (O3) nedir?

Ozon; Atmosferin üst tabakalarında bulunan, üç oksijen atomundan oluşan, canlı varlıkları güneşin öldürücü morötesi (UV) ışınlarından koruyan bir kimyasal bileşiktir diye tanımlayabiliriz.

Devamını oku

Vajina Sarkması kolay çözüm

Vajina Sarkması kolay çözüm

Vajina Sarkması – Bayan ve kadınlarda belirli bir yaştan sonra vajina dış dudaklarında (labia) büyüme, uzama, kararma ve sarkma meydana gelebilir, bu durumun tıbbi olarak düzeltilmesine ise “Labioplasti” veya Labiaplasty adı verilir.

Devamını oku

الليزر الحديث في علاج البواسير

الليزر الحديث في علاج البواسير

في السنوات الأخيرة تطور مفهوم الليزر الحديث في “معالجة البواسير” إلى مفهوم شائع جدا في المجتمع. مع هذه الطريقة يتم تطبيق اشعة الليزر الحديثة عن طريق إبرة خاصة إلى جذر الأوعية التي تتعلق بها البواسير. وهذا يؤدي الى انكماش و اختفاء الاوعية المسببة للبواسير للابد و بدون اي عملية جراحية. 

دكتوراه جراحة عامة | تركيا | قرب اسطنبول

Devamını oku