Şarbon bulaşıcı bir hastalık mı?

Şarbon hastalığı, Bacillus anthracis olarak bilinen gram-pozitif, çubuk biçimli bakterilerin neden olduğu ciddi bir hastalıktır. Nadir olsa da, insanlar enfekte hayvanlarla veya kontamine hayvan ürünleriyle temas ettikleri takdirde hasta olabilirler.

Devamını oku

Anti aging: Yaşlanmayı geciktirme fantezisi

Anti aging

Anti aging ile ilgili diyetler, ilaçlar ve takviyeler dahil olmak üzere bir sürü ürünün yaşlanmaya karşı olduğu söylenir. Sizce bunlar hepsi palavra olabilir mi? Burada, yaşlanma sürecini geciktirmeyi amaçlayan ürünlerinin temel aldığı yanlış anlamaları gözden geçireceğiz. Gelecekte yaşlanma karşıtı tedaviler ve sağlıklı yaşam tarzları üzerine bazı tavsiyeler de yer vereceğiz.

Devamını oku

Ter Bezelerin iltihabı (Hidradenitis) nasıl tedavi edilir?

Hidradenitis Süpürativa hastalığında koltuk altında oluşan çeşitli yaralar

Hidradenitis nedir?

Hidradenitis Süpürativa hastalığı koltuk altında gelişen müzmin (kronik) bir cilt iltihabıdır. İltihaba bağlı yara ve şişlikler çıban veya abse şeklinde olur. Bu gibi şişlik ve yaralar koltuk altı, kasık bölgesi ve makat (anal) bölgesinde sık görülür. Erken dönemde tedavi edilirse başarı oranı çok yüksek olur.

Devamını oku

Lokal Anestezinin bilinen avantajları nelerdir?

Lokal Anestezi nedir?

lokal anestezi ne demek?

Lokal anestezi, vücudun sadece belirli bir bölgesini uyuşturan bir anestezi türüdür. Bu tür anestezi uygulandığında hasta uyanıktır. Bilinciyerindedir. Her şeyin farkındadır. Ameliyattan sonra ilacın dozuna bağlı olarak bazı yan etkiler görülebilir.

Devamını oku

Ödem 3 nedenden kaynaklanır

odem-nedir

Ödem özellikle deride sıvı toplanmasına bağlı bir şişliktir. Bu durum genellikle bacaklarınızda , ayak bileklerinde veya ayaklarda görülür. Ancak, ellerinizde, yüzünüzde veya vücudun herhangi bir yerinde de olabilir ⊕

Devamını oku

Proloterapi Nedir? Ne zaman yapılır?

makrofaj-nedir

Proloterapi, yumuşak doku hasarlarının enjeksiyon kullanılarak tedavi edilmesidir. Enjeksiyonlar bölgede iltihaba yol açar, vücut bölgeye kan ve besin desteğini artırır, bunun sonucunda da doku onarımı gerçekleşir.

Devamını oku