Нехирургично лазерно лечение на хемороиди – 2024

Op.Dr. Ertan Beyatlı Kırklareli/Тракия

С лазерно лечение можете да се отървете от хемороидите, които ви притесняват, без операция. След процедурата хемороидните дюзи веднага започват да се свиват, болката и кървенето спират.

Devamını oku

Kabızlık Sebepleri ve basit çözüm yolları

Hatmi ve afyonla doldurulmuş, yeni bir tasarım için eski tarz bir kederi reddeden bir maymunun 19. yüzyıl hicivli karikatürü

Kabızlık

Kabızlık (Konstipasyon, İngilizce = Constipation) Kabızlık, seyrek veya geçmesi zor bağırsak hareketlerini ifade eder. Dışkı genellikle sert ve kurudur. Diğer belirtiler arasında karın ağrısı, şişkinlik ve bağırsak hareketini tamamen geçmemiş gibi hissetme sayılabilir.

Devamını oku

Divertikül nedir?

Divertikül Nasıl Anlaşılır?

Kolon Divertikülü, basitçe barsak duvarının fıtıklaşması anlamına gelir. Bu vesile ile barsak duvarında kesecikler veya baloncuklar oluşur. Latincesi Diverticula dir.

Devamını oku

İshal durumunda neler yapılmalı?

İshal durumunda neler yapılmalı?

ishal veya diyare (Latince: Diarrhea veya diarrhoea “akıp gitme”) dışkının sık olarak sulu veya yumuşak çıkması durumudur. İshal kesinlikle bir hastalık değil, polifaktöriyel kaynaklı bir semptomdur.

Devamını oku

Otofaji nedir?

Otofaji nedir?

Bu makalede az bilinen bir bilimsel gerçeğe değineceğim; kilo vermenin, daha genç görünmenin ve yaşamı uzatmanın yeni ve doğal yolu..

Devamını oku

Apandisit nasıl anlaşılır?

Apandisit nasıl anlaşılır?

Apandisit her yaşta görülen bir hastalıktır. Ameliyat gerektiren en yaygın karın ağrısı nedenlerindendir. Ameliyat edilmediğinde ölüm riski gelişebilir. Özellikle çocuk ve yaşlılarda tanı konulması zordur.

Devamını oku

Çölyak hastası neler yapabilir?

Çölyak hastası

Çölyak hastalığı (ya da başka adıyla Gluten Enteropatisi); bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıylada yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim sistemi hastalığıdır.

Devamını oku